Garso režisūra

Nuoseklus kursas aptariantis svarbiausias garso režisūros temas

Registruotis

Tai vienas mūsų populiariausių ir išsamiausių kursų apie garso režisūrą. Šį kursą Lietuvoje per pastaruosius 8 metus baigė beveik 400 žmonių. Kurso programa išbandyta ir pakoreguota pagal besimokiusių studentų pastebėjimus. Todėl manome, kad ji yra įdomi, turininga ir svarbiausia struktūruotai aptaria visus garso režisūros aspektus.
 
Šis kursas išmokys Jus, kaip išgauti norimą garsą įrašinėjant ir suvedininėjant muziką. Kursuose atrasite, kad muzika neturi universalių, visada teisingų sprendimų. Išmoksite įvertinti turimą medžiagą ir kaip atrasti unikalų priėjimą prie kiekvieno kūrinio. Taip galėsite formuoti savo, kaip režisieriaus, prodiuserio ar atlikėjo skambesį.

Mokantis galėsite naudoti bet kokią turimą įrangą. Svarbiausia priemonė, kurią lavinsime bus Jūsų ausys ir gebėjimas įsiklausyti. Namų užduotys bus įvairios: nuo paprastesnių - subalansuoti skirtingų takelių garsumą, ar tinkamai panaudoti ekvalaizerį iki pilno kūrinio suvedimo ar masteringo. Visoms šioms užduotims bus reikalingi bet kurios pagrindinės darbo programos (DAW) baziniai įgūdžiai. Kursams nebūtinas muzikinis išsilavinimas ar gebėjimas groti instrumentu.

Plačiau Mažiau

KURSUS VEDA

Jonas Talandis

Muzikos srityje dirba nuo 2006 metų. Šio amato pradėjo mokytis formaliai, tačiau išmoko senuoju būdu - iš mentorių. Dirbo Kanadoje, Toronte garso įrašų studijose režisieriumi ir laisvai samdomu muzikos prodiuseriu. Jonui teko dirbti tiek su pasaulyje žinomais, tiek ir su Lietuvos atlikėjais. Tokiais kaip Nelly Furtado, Amos Lee, Mantu Jankavičiumi, grupe "Antis", Donatu Montvydu ir daug kitų.

Programa

Tai ko Jūs išmoksite šiame kurse

DALIS
1

Pagrindai

6 val.

Paskaitose aptarsime, kaip veikia šis kursas ir ko mes mokysimės. Garso fizikos pagrindai ir kodėl mums jų reikia. Suvedimas trijų dimensijų erdvėje. Kaip girdi mūsų ausis ir kaip tai susiję su Jūsų muzika. Jūdų darbo vieta, akustika, kolonėlės.

dalis
2

Efektai

6 val.

Ekvalaizavimas, kompresavimas, aido ir erdvės kūrimas. Visi šie ir daugelis kitų procesų yra būtini kuriant garsą. Per šį mėnesį išmoksite ką daro kurie efektai. Kaip tinkamai jais naudotis ir kokius triukus galite naudoti siekiant norimo skambesio.

dalis
3

Įrašai

6 val.

Kokius mikrofonus pasirinkti, kaip įrašayti ar įgarsinti įvairius instrumentus. Būgnai, gitaros, styginiai, perkusija, stereo technikos. Praktiškai bandysime atlikti pirmuosius suvedimus.

dalis
4

Suvedimas

6 val.

Dirbsime su Pop/Acoustic dainos suvedimu. Gyvi būgnai, akustinės gitaros, bosinė gitara, vokalai, pritariamieji balsai. Kalbėsime kaip išgauti detalų garsą.

dalis
5

Suvedimas sudėtingiau

6 val.

Imsimės Soul/Pop stiliaus kūrinio. Aptarsime aranžuotę, norimą skambesį. Kartu įsirašysime būgnus. Padarysime kūrinio suvedimą mokydamiesi įsiklausyti kokio skambesio reikia kūriniui. Aptarsime kaip padaryti jam galutinę įrašo korekciją (masteringą).

dalis
6

Pop muzika

6 val.

Šį mėnesį atrasime naujas suvedimo technikas ir taikysime jau išmoktus principus. Dirbsime su dviem House ir Pop stiliaus kūriniais. Mokysimės, kaip padaryti stabiliai skambančius žemus dažnius, kurie išjudina kiekvieną šokio aikštelę. Ir daugybę kitų triukų.

dalis
7

Kasdienė duona

6 val.

Šį mėnesį skirsime dėmesio į ne mažiau svarbų darbo aspektą, kaip pasaulyje uždirba dauguma studijų. Kalbėsime apie reklamų gamybą, Foley įrašus, įvairių bibliotekų gamybą ir bendrai muzikos verslą.

dalis
8

Retro skambesys

6 val.

Retro arba senovinis skambesys yra tik vienas iš pasirinkimų. Šį mėnesį mokysimės apibūdinti norimą skambesį prieš pradedant projektą ir kaip žingsnis po žingsnio jo pasiekti. Kursime šiuolaikinio rocknrollo skambesį ir dirbsime su klasikine muzika.

dalis
9

Visos spalvos

6 val.

Paskutinį šių kursų etapą skirsime rock, country ir gyvo indie koncerto suvedimui. Apjungsime visas išmoktas suvedimo technikas. Mokysitės atrasti savo suvedimo skambesį ir formuoti unikalų savo skambesį.

Atsiliepimai

lankiusių kursus

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ!

Registruokis

KURSAMS REIKĖS:

Kompiuterio

Kursams Jums reikės turėti kompiuterį su ausinėmis arba monitorinėmis kolonėlemis. Pradžioje tinka paprastos ausinės ir nešiojamas kompiuteris. Jeigu jausite, kad turimos įrangos neužtenka - tik tuomet verta investuoti į geresnę.

Programos

Kursų namų užduotims atlikti reikia mokėti vienos iš darbo programų pagrindus. (Cubase, Ableton, Logic, Pro Tools ar bet kurios kitos.) Visa kursų medžiaga bus rodoma naudojantis Cubase Pro 11, tačiau užduotis galėsite atlikti visose programose. Jeigu jokia programa nesinaudojate, pradžioje kursų nemokamai pakviesime į intensyvius 4 val. Cubase pagrindų kursus.

Laisvo laiko

Per savaitę turėsite po vieną paskaitą. Namų užduotims reikės skirti apie 2-5 val. Taip pat rekomenduojame sekti muzikines rekomendacijas ir perklausyti siūlomus albumus. Šią dalį galima daryti pakeliui į darbą ar užsiimant ir kita veikla.

Ramios vietos

Šiais laikais gali būti sunku rasti ramią vietą. Tačiau idealiu atveju, rami vieta ir laikas, kai niekas neblaško Jūsų dėmesio tikrai ženkliai pagerins Jūsų rezultatus mokantis kursuose.

Pradėk jau šiandien!

Registruokis